ASISTENT / ASISTENTKA PEDAGOGA

PROINTEPO - Střední škola, Základní škola a Mateřská škola s.r.o.

PP na 1 rok s možností prodloužení
Náplň práce:
– účastní se výchovně vzdělávacím procesu dle pokynů učitele
Pomáhat žákovi při:
– rozvoji grafomotoriky
– rozvoji smyslového vnímání, pozornosti, koordinace
– doprovodu a přesunu po škole a při mimoškolních akcích
– adaptaci na školní prostředí
– komunikaci se spolužáky
– vytváření pracovních návyků
– vytváření základních hygienických návyků a jejich nácviku (osobní hygiena, použití WC)
– sebeobsluze, vede ho k samostatnosti (oblékání a svlékání, používání speciálních pomůcek)
– nácviku a upevňování motorických, psychických a sociálních dovedností (přesuny na invalidní vozík, RHB kočárek, podávání jídla a pití, krmení, pohyb ve vnitřním i vnějším prostoru)
– doprovodu na zájmové a volnočasové aktivity
– zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
– při pobytu ve školní družině

Požadujeme:
– profesionální a kladný přístup k dětem
– odpovídající vzdělání nebo kurz AP
– orientaci v problematice
– schopnost týmové práce
– spolehlivost-
Dále nabízíme:
– stabilita zaběhlé organizace
– práci na HPP
– odpovídající finanční ohodnocení
– prostor pro další osobní rozvoj a vzdělávání
– práci v hezkém prostředí
Dovolená navíc, prostor pro další osobní rozvoj a vzdělávání (např. kurzy, konané přímo v organizaci)